Budowa domu pod klucz, czyli jak wybudować dom jednorodzinny i nie zwariować
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że budowa domu od podstaw jest sporym wyzwaniem. Inwestycja wiąże się bowiem nie tylko z koniecznością dopełnienia wielu formalności, ale też z wyborem projektu budowlanego oraz firmy, która zajmie się budową domu. Inwestycję możemy zakończyć już na etapie stanu deweloperskiego, jednak znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest budowa domu „pod klucz”. Dlaczego warto się na nią zdecydować?
Dom „pod klucz” – co to znaczy?
Budowa domu „pod klucz” to rozwiązanie, na które decyduje się wielu inwestorów. Stan „pod klucz” oznacza, że dom jest w pełni wykończony i gotowy do umeblowania. Obejmuje on m. in.: wykonanie tynków wewnętrznych, malowanie ścian, położenie glazury, terakoty i paneli podłogowych (lub parkietu), pełne wyposażenie stolarki drzwiowej i okiennej, montaż sanitariatów w łazience i toalecie.
Budowa domu „pod klucz” to złożony proces, wymagający zaangażowania wielu specjalistów z różnych dziedzin (murarze, dekarze, hydraulicy). By nie tracić czasu i energii na poszukiwanie fachowców i dopasowywanie poszczególnych etapów prac do ich dyspozycyjności, budowę domu warto zlecić firmie budowlanej, która przeprowadzi ten proces kompleksowo. Jedną z firm, świadczących usługę kompleksowej budowy domu „pod klucz”, jest ZRB Juroszek. Po podpisaniu stosownej umowy firma przejmuje obowiązki inwestora, dbając jednocześnie o wysoką jakość wykonywanych prac – od robót ziemnych, przez budowę ścian i dachu, aż po wykończenie wnętrz.
Zalety budowy „domu pod klucz”
Budowa domu „pod klucz” ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest oczywiście możliwość zachowania ciągłości prac budowlanych, co z kolei przekłada się zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Na budowę domu „pod klucz” decydują się zwykle osoby, które ze względu na obowiązki zawodowe (częste podróże służbowe, delegacje, nienormowany czas pracy) lub kwestie prywatne (opieka nad dziećmi, rodzicami) nie mogą zająć się pełnym nadzorowaniem budowy. Należy bowiem pamiętać, że inwestycja to nie tylko prace budowlane – to także konieczność zamawiania i dostarczania materiałów. Wybierając opcję budowy domu „pod klucz” inwestor wszystkie te obowiązki przekazuje firmie wykonawczej, która działa zgodnie z założeniami zawartymi w umowie i w porozumieniu z inwestorem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana