Co daje zabieg osoczem bogatopłytkowym?
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zyskują stale rosnącą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zdrowszy i młodszy wygląd skóry to efekt, na którym zależy wielu osobom. Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjenta. Zabieg uważany jest za najbardziej stymulujący skórę. Jakich efektów można się spodziewać po takiej kuracji?
Co daje zabieg osoczem bogatopłytkowym?
Zabieg osoczem bogatoplytkowym wpływa pozytywnie na skórę, która staje się bardziej miękka i jędrna. Odnowa skóry przy pomocy tego procesu trwa około 2-3 miesiące, lecz pierwsze efekty są widoczne już po kilkunastu dniach. Ten zabieg znacznie poprawia jakość cery, regeneruje włókna kolagenowe i nawilża. Pozytywnie wpływa na ukrwienie twarzy, wyrównując jednocześnie jej koloryt. „Wampirzy lifting” wyrównuje również płytkie zmarszczki, tworząc efekt młodszej i zdrowszej skóry. Główne efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym:
poprawa jędrności skóry,
wyrównanie kolorytu,
przyśpieszenie gojenia się ran,
wyrównanie płytkich zmarszczek,
nadanie skórze zdrowszego wyglądu.
Dla kogo jest zabieg osoczem bogatopłytkowym?
Zabieg osoczem bogatopłytkowym to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która martwi się przesuszonym wyglądem swojej twarzy i występującymi na niej przebarwieniami. Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie również w przypadku leczenia ran, wykorzystuje się je w chirurgii ginekologicznej i twarzowo-szczękowej. Przy pomocy tego zabiegu można również zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów i zwalczać łysienie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest tzw. „wampirzy lifting”. Wykonywany jest na twarzy, w okolicach szyi i dekoltu.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg osoczem bogatopłytkowym przeprowadzany jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zawsze należy wykonywać go w sprawdzonej, profesjonalnej klinice – na przykład w Lekarze- Kolber. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie małej ilości krwi żylnej od pacjenta. Pobrana krew umieszczana jest w separatorze, a później w wirówce. Do powstałego koncentratu bogatopłytkowego dodawany jest aktywator. Przygotowany preparat podaje się pacjentowi za pomocą precyzyjnych nakłuć.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana