Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja to popularny zabieg estetyczny, wykonywany przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Coraz więcej osób przekonuje się „na własnej skórze” o jego spektakularnych efektach i wraca do niego regularnie. Sprawdzi się w przypadku różnych problemów dermatologicznych, estetycznych, a zwłaszcza wtedy, kiedy nasze komórki narażone są na wiele negatywnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Na czym polega mikrodermabrazja i komu jest dedykowana?
Na czym polega mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na mikro złuszczaniu (ścieraniu) zrogowaciałego i martwego naskórka. Zazwyczaj poddawane są jej takie partie ciała, jak twarz, szyja i dekolt. Ze względu na swoją nieinwazyjność, nie podrażnia skóry, co zapobiega konieczności gojenia się. Zabieg wykonuje się na powierzchni skóry, oraz wnikając w jej głębsze warstwy. Złuszczone komórki są natychmiast zasysane.
Z tej usługi mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma powodów także ku temu, by nie skorzystały z niej młode osoby, które borykają się z trądzikiem młodzieńczym (pod warunkiem, że nie jest to odmiana trądziku różowatego). Mikrodermabrazja, co ważne, jest najbezpieczniejszym zabiegiem wśród profesjonalnych usług mających na celu złuszczenie skóry. Wykonuje się ją także w domu, jednak lepiej udać się do specjalisty. Cena mikrodermabrazji waha się między 100 a 300 zł w zależności od partii ciała.
Istnieją trzy rodzaje mikrodermabrazji:
Mikrodermabrazja diamentowa — wiele osób zastanawia się, jakie urządzenie wybrać do mikrodermabrazji. W przypadku metody diamentowej wykorzystuje się głowicę z drobnymi opiłkami diamentu, którą przesuwa się po skórze aż do osiągnięcia określonego efektu. Dedykuje się ją zwłaszcza osobom mającym wrażliwą i cienką skórę, ze względu na bezbolesność. Co istotne, nie powoduje alergii.
Korundowa — stosuje się kryształki korundu, które wyrzucane są w stronę skóry, pobudzając tym samym skórę do produkcji kolagenu. Poleca się ją osobom borykającym się z zaskórnikami, bliznami i rozszerzonymi porami. Naturalny rumień może utrzymywać się po takim zabiegu przez kilka dni. Ta metoda nie jest wskazana dla osób ze skórą skłonną do podrażnień.
Wodno-tlenowa — korzysta się tutaj ze strumienia soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza. Pomoże odzyskać zmęczonej cerze świeży wygląd. Mogą z niej korzystać osoby ze skórą wrażliwą i trądzikową.
Najpopularniejszą metodą jest mikrodermabrazja korundowa. Odpowiednie salony kosmetyczne zapewnią nie tylko profesjonalną obsługę, ale też specjalistyczny, wysokiej jakości sprzęt.
Dla kogo wskazana jest mikrodermabrazja?
Zabieg ten ma szereg zastosowań, nie tylko estetycznych, ale i leczniczych i profilaktycznych. Jak wiemy, lepiej jest zapobiegać niż leczyć, nie zawsze jest to jednak możliwe. Zabieg mikrodermabrazji polecany jest głównie osobom mającym problem z:
rogowaceniem naskórka
nadmiernym gromadzeniem się sebum
bliznami potrądzikowymi
rozszerzonymi porami
zaskórnikami
rozstępami
cellulitem
niedotlenioną skórą
płytkimi zmarszczkami.
Zabieg sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry. Zadziała jednak w zbawienny sposób na tę suchą, ziemistą i pozbawioną elastyczności. Poprawi jej kondycję i umożliwi lepsze wchłanianie składników odżywczych z kremów przez nas stosowanych. Dzięki niemu nasza twarz może zyskać świeży, promienny wygląd. Skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona, odżywiona i delikatna. Pory zostają znacznie zmniejszone, zmniejsza się też liczba zaskórników.
Mikrodermabrazja prowadzi do produkcji kolagenu przez skórę, co pomaga na dłużej utrzymać młodą twarz, szyję i dekolt i czuć się przy tym ze sobą lepiej. Osoby posiadające wrażliwą skórę chętnie korzystają z tej usługi, ponieważ inne zabiegi złuszczające: peeling chemiczny i kawitacyjny są dla nich niewskazane.
Kiedy zrobić mikrodermabrazję?
Mikrodermabrazję wykonuje się zwykle jesienią i zimą, ze względu na konieczność unikania słońca przed dwa tygodnie po zabiegu. To dobry układ, gdyby nad tym pomyśleć. W deszczowe dni odwiedzamy SPA, by późną wiosną i latem wrócić gotowym na łapanie promieni słonecznych, zamienianych następnie na tak ważną dla nas witaminę D. Skóra potrzebuje naszego wsparcia, by zachowała zdrowy stan.
Mikrodermabrazja to stosunkowo niedrogi wydatek, za który jednak nasza skóra nam podziękuje. A jeśli martwimy się o kwestie estetyczne, to ten zabieg także może je rozwiać. Jak często robić mikrodermabrazję? Zaleca się wykonywanie serii 3 zabiegów 2 razy w roku. Przy czym należy pamiętać o tym, by między zabiegami zachować odstęp 3 – 4 tygodni. Efekty mikrodermabrazji widoczne są już po pierwszym razie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana