Czy do skupu można oddać aluminium?
W dzisiejszych czasach, w których świadomość ekologiczna jest coraz większa, każdy już wie, co zrobić ze zużytymi metalami, szczególnie tak cennymi, jak aluminium. Czekają na nie skupy złomu, które są ważnym ogniwem w łańcuch recyklingowym surowców wtórnych. Na pytanie, czy można oddać do skupu aluminium, odpowiedź jest jedna – wręcz należy!
Skup złomu a ekologia
W Polsce funkcjonuje wiele firm skupujących złom stalowy oraz metali nieżelaznych, w tym również aluminium. Skup surowców wtórnych jest ważny z powodów ekologicznych i ekonomicznych. Zbierając zużyte metale, firmy przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie ilości odpadów i redukcję emisji gazów cieplarnianych. Proces produkcji metali wymaga bowiem dużej ilości energii i wody oraz emituje duże ilości szkodliwych gazów cieplarnianych. Zbierając zużyte metale, firmy skupujące redukują zapotrzebowanie na nowe surowce i tym samym zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Skup aluminium i innych metali jest też korzystny z punktu widzenia ekonomicznego. Skupy złomu oferują konkurencyjne ceny, co stymuluje do oddawania zużytych metalowych produktów, a tym samym przyczynia się to do zwiększenia wolumenu recyklingu.
Czy aluminium jest cennym surowcem wtórnym?
Aluminium należy do bardzo wartościowych surowców wtórnych, ponieważ nadaje się do wielokrotnego przetwarzania bez utraty swoich właściwości. Ponadto produkcja aluminium z recyklingu wymaga dużo mniejszej ilości energii niż produkcja aluminium z rudy, co powoduje ograniczenie śladu węglowego oraz ochronę zasobów naturalnych naszej planety. Dlatego metal ten w postaci każdego złomu aluminiowego, a przede wszystkim puszek po napojach jest bardzo chętnie skupowany przez firmy recyklingowe. Jedną z nich jest skup metali żelaznych i nieżelaznych Potentat, który zainteresowany jest też elektroniką oraz zajmuje się wynajmem kontenerów na złom w Poznaniu, Kórniku i okolicach.
Zastosowanie aluminium po recyklingu
Dzięki lekkiej strukturze i wyjątkowej trwałość aluminium jest wszechstronnym materiałem, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Po procesie recyklingu może być wykorzystane w wielu branżach i działach produkcji. Używane jest do wytwarzania nowych opakowań, ram okiennych i drzwi, aluminiowych konstrukcji budowlanych, a także elementów samochodów, maszyn i urządzeń.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana