Czy makijaż permanentny utrzymuje się na stałe?
![Czy makijaż permanentny utrzymuje się na stałe? Czy makijaż permanentny utrzymuje się na stałe?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-182202-czy-makijaz-permanentny-utrzymuje-sie-na-stale.jpg)
Przy makijażu permanentnym kolorowe pigmenty barwne wtłaczane są w wierzchnią warstwę skóry cienką igłą. Zastępuje to samodzielne nakładanie codziennego makijażu. W ten sposób można pogrubić na przykład linię rzęs lub precyzyjnie obrysować kontur ust. Mimo że jest to metoda mająca przynosić długotrwały efekt, kolory z czasem wyblakną. Ile wytrzymuje makijaż permanentny?
Dlaczego do makijażu permanentnego używa się specjalnych barwników?
Popularny zabieg makijażu permanentnego jest podobny do tatuażu, ale znacznie mniej trwały. Można powiedzieć, że sama jego nazwa jest myląca. W przeciwieństwie do początków tej metody kosmetycznej dziś stosuje się inne pigmenty barwne. Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze zwykle około dwóch lat, w zależności od pigmentowanego obszaru. Brwi blakną po 1-2 latach, a powieki i usta po mniej więcej 2-4 latach.
Pigmenty do makijażu permanentnego są mniejsze niż w tuszach do tatuażu, dzięki czemu mikropigmentacja wygląda naturalnie, a skóra lepiej oddycha. Ponadto z biegiem lat rysy twarzy zmieniają się. Ponieważ normalne jest zjawisko blaknięcia makijażu permanentnego, w Baninie i miejscowościach, w których znajdują się renomowane salony, można wielokrotnie poprawiać wygląd. Optymalizacja linii brwi i konturu ust pozwala dopasować je do procesu starzenia. Takie korekty nie byłyby możliwe w przypadku trwałych tuszów do tatuażu. Z biegiem czasu mogą się również zmieniać oczekiwania. Ktoś, kto lubił mieć przyciągające wzrok usta w młodości, może później preferować bardziej subtelne warianty lub zrezygnować z makijażu. Jest to możliwe dzięki blaknięciu kolorów.
Jakie czynniki wpływają na blaknięcie makijażu permanentnego?
Zmiana koloru i blaknięcie makijażu permanentnego zależy od wielu innych czynników. Najważniejszym z nich jest metabolizm komórkowy. Komórki skóry chcąc pozbyć się pigmentów metabolizują je. Szybkość tego procesu jest cechą indywidualną, ale im młodsza skóra, tym przebiega szybciej. Ponadto pigmentacja utrzymuje się dłużej na przesuszonej skórze. Wpływ na barwniki ma również słońce, ale stosowanie filtrów zmniejsza blaknięcie.
Jeżeli na skórę nakładane są leki lub poddawana jest intensywnym zabiegom kosmetycznym, makijaż permanentny także szybciej znika. Takie zabiegi skracające trwałość to na przykład peelingi kwasami owocowymi. Osoby odwiedzające Salon AC Permanent Beauty mogą mieć pewność, że profesjonaliści trafnie ocenią stan skóry i uwzględnią przeciwwskazania. Ponadto w gabinecie kosmetycznym obszary pigmentowane są pomijane w przypadku inwazyjnych zabiegów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Optomed Centrum Okulistyki Dla Dzieci i Dorosłych
Lekarze - okuliści woj. śląskie41-500 Chorzów, Katowicka 50
-
Karolina Prątnicka Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Lekarze - pediatrzy, neonatolodzy woj. kujawsko-pomorskie88-100 Inowrocław, Wojska Polskiego 7