Czy moskitiery skutecznie chronią przed owadami?
Owady to pożyteczne, jednak dość uciążliwe stworzenia. Szczególnie dokuczliwe stają się w sezonie letnim, kiedy – pod wpływem wysokiej temperatury – występuje konieczność wietrzenia pomieszczeń. Remedium na uciążliwe owady są moskitiery (różne typy). Udowodniono, że – jeśli zostaną odpowiednio zamontowane – będą skutecznie chronić przed owadami. Co warto o nich wiedzieć?
Czym są moskitiery?
Moskitiery są specjalnymi osłonami, wykonywanymi z charakterystycznej, gęstej siatki z PCV z włóknem szklanym. Najczęściej zakłada się je na okna, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne. Mogą być również zamontowane do okien dachowych. Na rynku można spotkać nowość - moskitiery o niewielkiej wielkości, które służą do osłaniania żywności przed kontaktem z owadami. Głównym zadaniem moskitier jest zabezpieczanie budynku mieszkalnego przed przedostawaniem się do jego wnętrza uciążliwych owadów.
Producent osłon okiennych Verdeco z Warszawy proponuje zainteresowanym pełną gamę rolet (zewnętrzne, materiałowe, dzień/noc, rzymskie), żaluzji (drewniane, bambusowe, aluminiowe), moskitier, markiz, plis. Doświadczona firma zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem, serwisem różnego rodzaju osłon i dekoracji okiennych.
Jakie zalety mają moskitiery?
Moskitiery uważa się obecnie za najskuteczniejsze rozwiązanie przeciw owadom – szczególnie w sezonie letnim. To estetyczniejsze, bezpieczniejsze i bardziej higieniczne rozwiązanie aniżeli tradycyjne lepy na muchy czy środki owadobójcze. Moskitiery stanowią skuteczną, naturalną i trwałą ochronę przed owadami. Mimo zamontowania na oknie lub drzwiach nie uniemożliwiają ich otwierania (np. w celu wpuszczenia do mieszkania powietrza). To idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na arachnofobię – chronią przed przedostawaniem się do wnętrza pająków.
Popularne typy moskitier
Wybór moskitiery (modelu, koloru, rozmiaru, materiału wykonania) zależy w dużej mierze od miejsca jej montażu oraz koloru stolarki okiennej. Istnieje kilka typów moskitier – ramkowe montowane na specjalne haczyki i zdejmowane w razie potrzeby, otwierane na zawiasach, przesuwne czy rolowane. Przykładowo – moskitiery rolowane działają podobnie do klasycznych rolet (można je bezproblemowo zwijać i rozwijać).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana