Czy pianka PUR nadaje się do izolacji obiektów rolniczych?
Izolacje w budynkach i obiektach rolniczych, takich jak obory, magazyny, silosy czy kurniki są dziś równie istotne, jak w przypadku budownictwa mieszkalnego. Chodzi tu nie tylko o zabezpieczenie na wypadek złych warunków pogodowych, ale także o ochronę plonów przed gryzoniami czy tworzeniem się pleśni. Jedną z coraz chętniej wybieranych metod wykonywania ociepleń jest zastosowanie pianki PUR. Jak można wykorzystać technikę natryskową w rolnictwie i dlaczego warto? Wyjaśniamy.
Izolacja w budynkach gospodarskich
Obiekty rolnicze już od dawna przestały przypominać proste budynki z drewna czy blachy. Aby budowle tego typu dobrze spełniały swoje zadania, muszą być odpowiednio zaprojektowane i wykonane. Utrzymywanie właściwej temperatury to konieczność w miejscach przechowywania zebranych plonów i budynkach wykorzystywanych do hodowli zwierząt. Mowa tu nie tylko o niskich temperaturach podczas sezonu jesienno-zimowego, ale również przeciwdziałaniu efektom nadmiernego nagrzewania latem. Ochronę przed takimi czynnikami (a pośrednio – również wilgocią i pleśnią) zapewnia izolacja budynku. Oprócz tego chroni ona wnętrze obiektu inwentarskiego czy magazynu przed gryzoniami i owadami.
Zastosowanie pianki PUR w obiektach rolniczych
Jedną z coraz częściej wybieranych metod ociepleń budynków jednorodzinnych, ale również konstrukcji o zastosowaniu przemysłowym jest izolacja pianką PUR. Metoda ta nadaje się zarówno do izolacji ścian, jak i fundamentów oraz dachów. Izolacja pianka PUR doskonale sprawdzi się także do ociepleń kurników, obór, pieczarkarni i wielu czy innych obiektów w gospodarstwach rolnych. Co więcej, można ją wykorzystać nawet do izolacji chłodni, silosów czy zbiorników. Aby prawidłowo ocieplić budynek przy użyciu metody natryskowej, zaleca się korzystać z usług specjalistycznych firm, takich jak PROXIMO Krzysztof Jodko pod Poznaniem. Dzięki doświadczeniu fachowców i zastosowaniu profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych, można uzyskać solidną i skuteczną termoizolację.
Zalety
Łatwość i szybkość aplikacji przy użyciu technologii natryskowej, bardzo dobre parametry techniczne czy hipoalergiczność to tylko niektóre cechy decydujące o jej rosnącej popularności. Oprócz ograniczenia strat energii, termoizolacja z pianki poliuretanowej zapewnia również doskonałą izolację akustyczną. Do innych korzyści wynikających z zastosowania tej techniki można zaliczyć np. dokładne wypełnienie trudno dostępnych przestrzeni. Wnikanie w drobne szczeliny ma duże znaczenie dla zapobiegania tworzenia się tzw. mostków termicznych. Poza tym, pianka PUR nie pyli i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Charakteryzuje się również doskonałą przyczepnością do podłoża, odpornością na uszkodzenia i długą żywotnością.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana