Drewutnia w ogrodzie - kiedy i dlaczego się przydaje?
Czy wiesz, że drewno na opał musi sezonować, dzięki czemu ma możliwość wyschnięcia? Zaleca się, aby maksymalna wilgoć wynosiła nie więcej niż 20%, co w praktyce oznacza nawet dwuletni okres składowania drewna. Czy wiesz, że palenie mokrym drzewem warunkuje spadek uzyskiwanej energii opałowej i wzrost zanieczyszczeń? Rozwiązaniem tego problemu jest przydomowa drewutnia. Sprawdź, kiedy i dlaczego się przydaje.
Co to jest drewutnia i dlaczego warto w nią zainwestować?
Drewutnia to nic innego, jak wyznaczone miejsce w ogrodzie, przeznaczone do składowania drewna opałowego. Dzięki nim można w odpowiedni sposób zadbać o suszenie drzewa, zapewniając odpowiednią wentylację. W ten sposób przygotowany surowiec będzie gotowy na sezon grzewczy. Warto mieć świadomość, że drewutnia ogrodowa uchodzi za najlepszy i najbezpieczniejszy sposób gromadzenia drewna, ponieważ oprócz ochrony przed zniszczeniem, pozwala utrzymać porządek, nadając przechowywaniu estetyki. Domki ogrodowe z drewutnią idealnie komponują się z aranżacją ogrodu, a przy tym, przy odpowiednim projekcie i montażu, nie zajmuje ona dużo miejsca.
O czym pamiętać, rozważając drewutnię?
Jeżeli drewutnie ogrodowe są odpowiednio zaprojektowane, chronią opał przed wilgocią, umożliwiając jego osuszenie do wymaganych parametrów. Ważna jest właściwa konstrukcja, jej rodzaj i lokalizacja. Aby mieć pewność, że wybierana drewutnia będzie funkcjonalna i praktyczna, warto skorzystać z usług firmy stolarskiej. Profesjonalizm w tym zakresie zapewnia DrewLand z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Jakie korzyści daje montaż drewutni?
Dzięki drewutniom zapewnia się sobie wygodę i pewność dobrego stanu drewna. Dzięki nim tworzy się idealne miejsce do przechowywania opału, oszczędzające miejsce w ogrodzie i wprowadzające porządek. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie drewutni blisko domu, co ułatwi codzienne noszenie drewna i będzie funkcjonalne. Co więcej, umieszczenie drewna w drewutni ogrodowej pomaga uniknąć grzyba na ścianach domu, ponieważ częste stykanie się elewacji z mokrym opałem powoduje jego wystąpienie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana