Ile można zarobić oddając surowce wtórne do skupu?
Oddawanie surowców do skupu złomu jest przede wszystkim sposobem na pozbycie się niepotrzebnych, zalegających części metalowych. Równie ważnym argumentem podkreślanym przez osoby zbierające złom jest możliwość szybkiego zarobku. Czy skupy dużo płacą za oddany złom? Jak liczy się cenę za partię surowca wtórnego? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać odpowiedzi na najczęstsze pytanie stawiane przez przyszłych klientów punktów odbioru złomu!
Czy warto oddać metal do skupu złomu?
Skupy złomu powstają w całej Polsce. Są miejscem, gdzie można oddać zalegające części metalowe. Dzięki nim środowisko naturalne jest odciążone, ponieważ często takie elementy mogą zostać poddane obróbce i ponownie użyte. Obecnie w każdym większym mieście znajduje się co najmniej kilka takich obiektów. Skup złomu w Bydgoszczy, który oferuje swoim klientom korzystne ceny za 1 kg surowców wtórnych. Oddawanie metalu do skupu złomu wiąże się nie tylko z pozbyciem się kłopotliwych odpadów, ale także pośrednio pomaga chronić otoczenie przed zanieczyszczeniem i degradacją. Inną ważną korzyścią jest możliwość zarobku. Różne punkty odbioru złomu mają nieco inne ceny za taki sam surowiec, warto więc pytać o ofertę i wybrać tę najbardziej opłacalną.
Jak można sprawdzić cennik skupu złomu?
Złom metalowy w skupie złomu dzieli się na kilka ważnych frakcji. Najważniejsze z nich to złom stalowy i metale kolorowe. Wiele punktów odbioru złomu prowadzi strony internetowe, na których można podejrzeć aktualny cennik. Zazwyczaj ceny różnią się ze względu na typ złomu i jego stan. Zwykle osiągają one nieco powyżej 1 zł/kg. Najtańszym surowcem jest blacha brudna, natomiast najdroższym – żeliwo. Dużo większe kwoty są oferowane za oddanie na skup metali kolorowych. Najdroższa jest miedź, za którą można zarobić nawet 28 zł/kg. Cenny jest także brąz i mosiądz. Do tanich metali kolorowych należy aluminium, ołów, cynk (5-6 zł/kg) oraz części, układów hydraulicznych, chłodnice i żaluzje (od 1,5 do 3,5 zł/kg). Pozbądź się zgromadzonych surowców metalowych w skupie metalu. Nie tylko usuniesz odpady z terenu swojej posesji, ale też wesprzesz środowisko. Zarobek jest swojego rodzaju wisienką na torcie, która jest jednocześnie skuteczną zachętą do oddawania śmieci metalowych do utylizacji i recyklingu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana