Jak ciąć, kleić i układać spiek kwarcowy?
Spieki kwarcowe są materiałem półkamiennym, który powstaje ze zmielonej na drobno mączki kamiennej połączonej z żywicą. Żeby uzyskać odpowiednią strukturę i barwę, do masy często dodaje się glinki i barwniki. Dzięki temu powstały spiek ma bardzo dobre produkty użytkowe. W jaki sposób poddaje się go dalszej obróbce?
Na czym polega cięcie spieku kwarcowego Waterjet?
Cięcie spieków kwarcowych wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, dlatego zwykle wykonywane jest w przystosowanych do tego firmach. Do cięcia cieńszych płyt wystarczą piły kamieniarskie, które muszą posiadać specjalne tarcze. W przypadku grubszych płyt może to być jednak niewystarczające. W takich sytuacjach wykonuje się cięcie za pomocą strumienia wody, które gwarantuje precyzyjne przecinanie i czyszczenie materiału. Zapewnia powtarzalność wymiarów obrabianych elementów i dowolność kształtów. Za pomocą cięcia Waterjet można uniknąć złamań i mikropęknięć takich elementów, jak blaty ze spieków kwarcowych.
W jaki sposób układać spiek kwarcowy?
Spieki kwarcowe montowane są do podłoża za pomocą specjalnego kleju. Ułożenie ich wymaga jednak dużej wprawy i umiejętności, które oferuje dystrybutor spieków kwarcowych KG STONE. Specjaliści zwykle wykorzystują jak największe płyty, aby łatwo wykorzystać specyficzny charakter spieku kwarcowego. Dzięki temu można uzyskać estetyczną, gładką powierzchnię z niewielką ilością przerw. W przypadku małych pomieszczeń, płyty można poddawać również cięciu do mniejszych rozmiarów. Aby jednak cieszyć się upragnionym efektem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – powinno być całkowicie równe. W przypadku podłóg istotne jest także zachowanie dylatacji. Miejsca, na których układa się spieki, muszą być z kolei całkowicie wypionowane. Blaty kuchenne wymagają natomiast zastosowania spieków o zwiększonej grubości.
Dlaczego warto układać spieki kwarcowe?
Spieki kwarcowe cieszą się ogromną popularnością jako blaty kuchenne. Wynika to z szeregu zalet, jakie oferują – m.in. niezniszczalność powierzchni roboczej. Posiadają także atest higieniczny, dlatego można na nich przygotowywać posiłki. Spiek kwarcowy wykazuje się odpornością na działanie tłuszczy, kwasów, pleśni, grzybów, zarysowania, wysokiej temperatury, wilgoci, wody oraz promieniowanie UV. Lekka konstrukcja płyt ze spieków kwarcowych pozwala z kolei na ich montaż na ścianach i tworzenie efektownej aranżacji. Warto wybierać renomowanych dystrybutorów spieków kwarcowych, którzy dbają o jakość swoich produktów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana