Jak działają skupy złota?
Wiele gospodarstw domowych przechowuje niepotrzebne złoto użytkowe. Nieużywana biżuteria (np. pojedyncze kolczyki, zepsute łańcuszki i zegarki itp.), w niektórych przypadkach stare monety i odznaczenia zalegają w szufladach i nie przynoszą żadnych korzyści. Można je sprzedać w profesjonalnych punktach skupu metali szlachetnych, które oferują atrakcyjną cenę na kruszec. Sprawdź, co zrobić, by zyskać na takiej transakcji.
Jakie złoto można sprzedać w skupie?
Cena za złoto, która oferowana jest klientowi, opiera się o profesjonalną wycenę, w której uwzględnia się przede wszystkim zawartość czystego złota w przekazanym obiekcie. Na ogół nie ma większego znaczenia wartość artystyczna precjozów, wartość kolekcjonerska czy emocje, które wiążą się ze sprzedawaną biżuterią. Skupy są na ogół zainteresowane takimi przedmiotami jak:
- pierścionki,
- kolczyki,
- bransoletki,
- łańcuszki,
- medaliki i zawieszki,
- zegarki,
- medale i odznaczenia,
- stare monety,
- odpady poprodukcyjne.
Jak wskazują specjaliści Sklepu jubilerskiego Rzeszowski Zbigniew, ważna jest próba złota,
a więc ilość czystego złota w stopie, z którego wykonany został dany produkt. Nie bez znaczenia jest też waga wyrobu oraz dodatki, np. kamienie wykorzystane w pierścionku czy kolczykach, które zawyżają tę wagę.
Stacjonarny czy internetowy skup złota?
Zgromadzony złom można zanieść bezpośrednio do skupu złota, w którym przeprowadzona zostanie jego wycena, uwzględniające zważenie oraz sprawdzenie próby. Rozwiązanie to jest wygodne z uwagi na dostępność skupu, dogodne godziny otwarcia oraz możliwość natychmiastowego wypłacenia pieniędzy za złoto.
Niepotrzebne złote wyroby można sprzedać również przez Internet, co jest znacznie wygodniejsze niż poszukiwanie punktu stacjonarnego. W tym przypadku wypełnia się na ogół odpowiedni formularz kontaktowy lub pisze się bezpośrednio do konsultanta ze skupu. Kolejnym etapem jest zamówienie kuriera, który odbiera przesyłkę ze złotem. Specjaliści wyceniają poszczególne wyroby, przedstawiają klientowi propozycję ceny skupu i jeśli ta zostanie zaakceptowana, dochodzi do realizacji transakcji.
Warto pamiętać, że ceny skupu złota użytkowego są determinowane kursem giełdowym złota. Dobrze zatem sprawdzić te informacje w ogólnodostępnych serwisach lub gazetach
i wybrać moment, w którym wycena pozwoli na uzyskanie wysokiej ceny za kruszec. Polecane jest porównanie kilku ofert i wybranie spośród nich najkorzystniejszej. Odwiedzenie wielu punktów może okazać się czasochłonne i kłopotliwe, czasem jednak wysiłek ten przynosi wymierne korzyści.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana