Jak przebiega zabieg mezoterapii twarzy i jakie efekty daje?
Mezoterapia twarzy to obecnie bardzo popularny zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym zależy na jędrnej i nawilżonej skórze. Zabieg ten daje szybkie i trwałe efekty. Dowiedz się, jak dokładnie przebiega cały proces mezoterapii igłowej twarzy i kto powinien skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej!
Jak wygląda zabieg mezoterapii twarzy?
Mezoterapia twarzy zawsze powinna rozpocząć się od dokładnej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej powinien indywidualnie wybrać odpowiedni produkt do potrzeb skóry pacjenta oraz dokładnie oczyścić i zdezynfekować obszar zabiegowy. Podawany preparat najczęściej zawiera w składzie kwas hialuronowy, glicerol, aminokwasy i witaminy. Przy czym połączenie aminokwasów z kwasem hialuronowym wspiera dodatkowo procesy bio-rewitalizacji skóry.
Zabieg mezoterapii twarzy trwa od 30 do 60 minut. Polega on na nakłuwaniu powierzchni skóry cienką igłą i wprowadzeniu do jej głębszych warstw substancji aktywnych. Jest on małoinwazyjny oraz bezbolesny, gdyż przed zabiegiem wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg mezoterapii można przeprowadzać nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała. Najczęściej jest to szyja, dekolt, głowa, brzuch, ramiona czy uda.
Jakie efekty daje zabieg mezoterapii twarzy!
Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczna metoda poprawiająca wygląd i kondycję skóry. Efektem zabiegu jest redukcja zmarszczek i mocnych cieni pod oczami, odżywienie i intensywne nawilżenie skóry, poprawa jędrności i elastyczności, zmniejszenie objawów starzenia czy wygładzenie blizn potrądzikowych.
Jak dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z Instytutu Wójtowicz w Bielsku-Białej, który oferuje zabiegi kosmetologii estetycznej:
Dzięki terapii JALUPRO, czyli połączeniu aminokwasów z kwasem hialuronowym możliwa jest głęboka regeneracja i bio-rewitalizacja skóry, która jest narażona na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd. Mezoterapia twarzy to także wsparcie procesów metabolicznych i komórkowych.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania i jest bezpieczny, jednak lekarz medycyny estetycznej zawsze powinien poinformować pacjenta o istniejących przeciwwskazaniach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana