Jak wyceniane są auta uszkodzone?
Wypadki komunikacyjne, stłuczki czy też wiek auta i jego intensywna eksploatacja sprawiają, że w pewnym momencie naprawa takich samochodów okazuje się nieopłacalna. Wówczas jednym z rozwiązań jest sprzedaż. Zasada jest prosta, im bardziej sprawny samochód, tym większe szanse na sprzedaż z zyskiem. W przypadku uszkodzonych pojazdów szanse na rentowną transakcję maleją, niemniej nie znikają całkowicie. Na uszkodzonym samochodzie można zarobić, oddając go do skupu aut. Na jaką kwotę można wówczas liczyć? Sprawdźmy, od czego zależy wycena uszkodzonych samochodów na szrocie.
Co wpływa na wycenę uszkodzonych samochodów?
Każde auto oddawane do skupu jest wyceniane indywidualnie i nie da się z góry jednoznacznie określić, ile można zarobić na takiej transakcji. Przy wycenie samochodów np. w komisie samochodowym AUTO-HOFFMANN w Bydgoszczy uwzględnia się wiele czynników. Znaczenie mają przede wszystkim marka i model pojazdu oraz rok jego produkcji. Poza tym pod uwagę bierze się stan wizualny oraz techniczny. Na autach utrzymanych w dobrym stanie, może zarobić więcej niż na tych, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Niemniej finalna cena samochodów uszkodzonych zależy od rodzaju i stopnia takich uszkodzeń. Mianowicie może zdarzyć się tak, że zdaniem właściciela samochód nie nadaje się do użytku, ale po dokonaniu oględzin może okazać się, że jest zupełnie inaczej.
Sprzedaż uszkodzonego auta do skupu
W skupach aut pracują fachowcy, którzy już na pierwszy rzut oka potrafią ocenić, czy dana część nadaje się do naprawy. W ten sposób szacują wycenę samochodu, określając wartość poszczególnych części, które po regeneracji uda im się sprzedać z zyskiem. Warto pamiętać, że choć z pozoru zdezelowane auto może się nie nadawać do dalszej eksploatacji, jego pojedyncze, sprawne części wciąż pozostają wartościowe i to od nich będzie zależała wycena. W skupie aut pod uwagę poza stanem wizualnym bierze się więc również wyposażenie auta, pojemność, moc i sprawność silnika, stopień eksploatacji podzespołów czy też wygląd wnętrza, w tym rodzaj tapicerki oraz stan elementów plastikowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana