Jak wygląda pierwsza wizyta u protetyka?
Protetyka stomatologiczna to jeden z działów stomatologii. W jej zakresie wykonywane jest odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów lub po ich uszkodzeniu w celu poprawy estetyki uzębienia i przywrócenia uszkodzonych funkcji narządu żucia. Kiedy warto skorzystać z pomocy protetyka i jak wygląda pierwsza wizyta w jego gabinecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.
Kiedy warto skorzystać z pomocy protetyka?
Na początek warto podkreślić jedną, bardzo ważną kwestię: celem zastosowania odpowiednich protez stomatologicznych jest nie tylko poprawa estetyki uzębienia, ale i przywrócenie uszkodzonych funkcji narządu żucia. W związku z tym te osoby, u których konieczne jest uzupełnienie braków w uzębieniu, na przykład po ekstrakcji lub po innym zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanym w wybranym gabinecie dentystycznym w Szczecinie bądź w innej miejscowości, nie powinny zwlekać z dobraniem odpowiedniej protezy zębowej. Zbyt mała dbałość o kondycję swojego uzębienia może powodować u takich pacjentów poważne konsekwencje dla całego uzębienia.
Należy pamiętać o tym, że dobranie odpowiedniego uzupełnienia protetycznego nie jest łatwym zadaniem, w związku z tym pomoc protetyka mającego wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonywania tego typu czynności ma nieocenione znaczenie. Wizytę u wybranego protetyka, na przykład u protetyka ze Szczecina, warto rozważyć w kilku sytuacjach. Odbywają ją przede wszystkim ci pacjenci, którzy mają następujące cele:
uzupełnienie braków w uzębieniu,
odbudowa zęba, który został złamany w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
poprawa wyglądu uzębienia (poprzez zastosowanie np. licówek porcelanowych).
Na czym polega pierwsza wizyta u protetyka? Czy jest się czego bać?
Niezależnie od tego, jaki jest cel pierwszej wizyty u protetyka, pierwsze spotkanie ze specjalistą polega mniej więcej na tym samym. Protetyk przeprowadza szczegółową analizę stanu uzębienia swojego pacjenta, po czym dobiera optymalne metody uzupełnienia braków. Jeżeli wizyta wynika wyłącznie z chęci poprawy estetyki uzębienia, omawiane są w jej trakcie najlepsze sposoby na osiągnięcie tego celu: protetyk przedstawia pacjentowi możliwości, z jednoczesnym omówieniem wad i zalet poszczególnych rozwiązań. Co ważne, specjalista dobiera taką metodę pracy, która będzie dopasowana zarówno do potrzeb zdrowotnych pacjenta, jak i do jego oczekiwań estetycznych i finansowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana