Jak zbudowane jest okno PCV?
Wybór okien do domu to ważna decyzja, która przekłada się na komfort życia w budynku. W zależności od tego, jakie okna będą zastosowane, można regulować wydatki na energię cieplną. Niezmiennie od lat stolarka okienna PCV cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, w jaki sposób jest zbudowane okno PCV i na które elementy należy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model.
Z czego składa się okno PCV?
Choć na rynku nie brakuje marketów budowlanych, w których można znaleźć okna, warto poszukać wyspecjalizowanych salonów, gdzie klient otrzyma fachowe doradztwo. Taką usługę oferuje między innymi Salon Okien i Drzwi Makra 2. Stolarka PCV jest produkowana z bezpiecznego i trwałego polichlorku winylu. Okno PCV składa się z:
- zewnętrznej ścianki profilu,
- profilu ościeżnicy,
- obwodowej uszczelki przylgowej,
- uszczelki przyszybowej,
- ramki dystansowej mocującej pakiet szybowy,
- tafli pakietu szybowego,
- kształtownika wzmacniającego,
- profilu skrzydła podzielonego na komory.
Okno PCV, choć wygląda niepozornie, jest konstrukcją złożoną z wielu elementów odpowiedzialnych za jego prawidłowe działanie i szczelność.
Rodzaje okien PCV
Solidne okna PCV pozwalają na generowanie oszczędności w domowym budżecie. Można wyróżnić kilka rodzajów stolarki okiennej różniącej się ze względu na ilość szyb:
- jednoszybowa – dzisiaj już nieużywana z powodu dużej utraty ciepła,
- dwuszybowa – obecnie jest to minimalna ilość tafli, którą się wykorzystuje w oknach z tworzywa sztucznego, polega na zastosowaniu dwóch szyb i zamkniętego między nimi gazu o właściwościach termoizolacyjnych,
- trzyszybowa – standard używany w domach energooszczędnych i budynkach pasywnych, zapewnia bardzo dobrą izolację oraz ochronę przed chłodem.
Przy wyborze okien PCV do domu należy się także kierować ilością komór, mocną ramą okienną i doskonale dopasowaną uszczelką. Decydując się na trwałą stolarkę okienną trzyszybową, można znacząco obniżyć koszty ogrzewania, eliminując utratę ciepła.
Zalety zastosowania okien PCV
Okna do domu to inwestycja na wiele lat. Wybierając stolarkę okienną PCV, masz pewność, że nie rozejdzie się, jak ta wykonana z materiałów naturalnych. Nie wymaga specjalnej konserwacji i jest łatwa w czyszczeniu. Tworzywo użyte do produkcji jest trwałe i pozbawione toksycznych związków. Okna PCV są lekkie i łatwe w montażu. Tworzywo sztuczne może być zabarwione na dowolny kolor czy wzór, co pozwala je idealnie dopasować do budynku. Stolarka okienna PCV znacznie lepiej izoluje przed chłodem niż okna wykonane z innych materiałów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana