Jaki jest numer do biura numerów i jakie informacje można zdobyć?
Potrzebujesz szybkiej pomocy? Skorzystaj z dostępnej bazy numerów telefonicznych. Dotyczy to zarówno telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Sprowadza się to do wszystkich operatorów sieci telefonicznych. Co ciekawe, baza jest codziennie aktualizowana. Jak z niej można korzystać? Co powinny zawierać publicznie podane numery? Czym jest OSA i HBN? Sprawdzamy!
Biuro numerów telefonicznych
Ogólnokrajowe Biuro Numerów, czyli OBN jest ogólnokrajową informacją na temat numerów telefonów. Biuro numerów telefonicznych pozwala na zdobycie numerów do:
- prywatnych osób,
- firm,
- instytucji.
Aby zdobyć niezbędne informacje, wystarczy zadzwonić:
- na 118 913 – z numeru stacjonarnego. Opłata zależy od posiadanej taryfy,
- na *72 913 – z numeru komórkowego. Za połączenie zapłacisz około 2,46 złotych z VAT za minutę.
Jakie telefony obejmuje Ogólnokrajowe Biuro Numerów?
Biuro numerów stacjonarnych proponuje dostęp do:
- ważnych telefonów informacyjnych,
- numerów informacyjnych,
- informacji telefonicznej – PKP i PKS,
- biura numerów.
Co powinny zawierać publicznie podane numery telefonów?
W dostępnych danych mogą się znaleźć:
- imię i nazwisko abonenta,
- numer abonenta lub znak, który go identyfikuje,
- adres – w tym miejsce zakończenia sieci telefonicznej czy zameldowania abonenta na stały pobyt.
Czym jest Ogólnokrajowy Spis Abonentów?
Ogólnokrajowy Spis Abonentów stanowi spis indywidualnych i biznesowych abonentów. Dotyczy to wszystkich operatorów, którzy oferują usługi telekomunikacyjne. Wydaje się go w postaci papierowej czy elektronicznej. W tym celu wystarczy otworzyć wybraną przeglądarkę. Wpisz adres internetowej książki telefonicznej. Wypełnij formularz. Następnie wpisz dane szukanej osoby. Wprowadź:
- imię i nazwisko,
- ulicę,
- miejscowość.
Następnie wyszukaj telefon – odczekaj chwilę, aż wyświetli się lista pasujących do zapytania osób. Wtedy zlokalizuj ją na mapie, aby znaleźć jej miejsce zamieszkania.
Ogólnokrajowy Spis Abonentów pozwala na dotarcie do usługi w postaci elektronicznej lub drukowanej. W pierwszej formie sprowadza się do ukazania danych, które identyfikują abonenta w książkach telefonicznych, które znajdują się na elektronicznych nośnikach. Przykładem może być płyta CD. Z kolei w postaci drukowanej numery i dane są wydane w postaci wydrukowanej książki telefonicznej. Ważne: OSA w obu formach powinna być wydawana co najmniej raz na 2 lata. Obecnie w zakres wchodzą 5 025 044 instytucjonalnych usług i 1 408 985 indywidualnych.
Oprócz tego można także skorzystać z usług Hurtowego Biura Numerów. HBN pozwala uzupełniać i sprawdzać przez Internet bazę danych. Wówczas można dopisać się do już dostarczonych danych numerów telefonów. Aby skorzystać z tej opcji, należy podpisać umowę.
W jaki sposób można sprawdzić numer telefonu?
Do sprawdzenia, do kogo należy numer telefonu komórkowego czy stacjonarnego, wystarczy użyć Internetu. W ten sposób można zdobyć informacje takie jak:
- imię,
- nazwisko,
- pseudonim,
- firma.
W sytuacji, gdy masz do czynienia z telemarketerami, możesz się dowiedzieć, skąd dzwonią i jak długo firma, w której pracują, działa na rynku. Aby skorzystać ze specjalnego serwisu, należy założyć konto e-mail i się zarejestrować. Wówczas wpisz numer telefonu komórkowego. Wtedy pokaże się, do kogo należy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana