Jaki jest sekret idealnej pieczonej kaczki?
Idealnie upieczona kaczka to prawdziwy majstersztyk wśród dań obiadowych. Mięso to nie jest jednak proste w obróbce – musi być krucha, aromatyczna, mocno wypieczona, z chrupiąca skórką, a jednocześnie soczysta (za to bez zbędnego tłuszczu). Idealna kaczka jest przesycona aromatem pieczonych dodatków. O czym pamiętać przy pieczeniu kaczki?
O czym pamiętać przy pieczeniu kaczki?
Sekret idealnie wypieczonej kaczki tkwi głównie w dostosowanym do tego czasie pieczenia, który powinien być dobrany do wagi mięsa. Duże znaczenie ma dobrze ustawiona temperatura. Przed każdym pieczeniem trzeba wcześniej wyciągnąć mięso z lodówki, aby ogrzało się do temperatury pokojowej. Z pieca natomiast nie można wyciągnąć go za wcześnie!
Czas obróbki powinien wynosić około 2:15 – 2:30 godz. – 30 minut w temperaturze 220 stopni (z termoobiegiem 200 stopni). Następnie należy przykręcić temperaturę do 200 stopnie (180 z termoobiegiem) i obracać kaczkę na boki co 15 – 20 minut. Potem piecze się produkt 15 – 20 minut na brzuchu, a na koniec wstawia ją piersiami do góry i pozostawia przez godzinę. Takie danie jest często serwowane na obiady weselne, ponieważ zachwyca gości swoim smakiem.
Idealnie wypieczona kaczka – gdzie zjeść?
Pieczona kaczka to nie lada wyzwanie do przygotowania dla każdego szefa kuchni. Dlatego warto wybierać renomowane restauracje, które dbają o każdy detal tworzonego dania. Specjaliści korzystają tylko z naturalnych surowców i przypraw. Proponują ciekawe, niebanalne połączenia smakowe – np. kaczkę z wiśniowym demi-glace i zielonymi warzywami. To prawdziwa uczta dla zmysłów, która pozostanie w pamięci na długo. Taką możliwość daje m.in. dobra restauracja Rukola, która dba o jakość swoich potraw i słynie z organizacji imprez okolicznościowych
Dlaczego warto jeść pieczoną kaczkę?
Kaczka posiada przede wszystkim wysoką zawartość białka – 100 g mięsa dostarcza aż 28 g! To źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają duży wpływ na układ krwionośny. Kacze mięso zawiera cenne żelazo, które jest doskonałą ochroną przed anemią oraz poprawia odporność organizmu. Drób tego rodzaju to wiele cennych witamin takich, jak te z grupy B – B1, B2, B6, B3, witamina A oraz witamina E. Nie można pominąć minerałów – potas, sód, magnez, fosfor, żelazo, cynk i wapń.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana