Jakie urządzenia wykorzystuje się w karboksyterapii?
Karboksyterapia to zabieg kosmetyczny, który cały czas zyskuje na popularności. Polega on na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla w formie gazu. W efekcie skóra staje się gładsza, jędrniejsza i rewitalizuje skórę, a to jedynie kilka zalet. Do przeprowadzenia tego zabiegu konieczny jest specjalistyczny sprzęt. Przeczytaj, jakie urządzenie jest do tego niezbędne i jak przebiega karboksyterapia z jego użyciem.
Urządzenie niezbędne do karboksyterapii
Do wykonania zabiegu karboksyterapii konieczna jest specjalna aparatura. Wśród sprzętów tego typu znajdziemy również polskie urządzenie certyfikowane medycznie, czyli MEDIKA PREMIUM. Znajdziesz je np. w ofercie salonu kosmetycznego Glamour Professional Beauty By Anna Gładkowska. Aparatura ta jest w pełni bezpieczna. Dzięki niemu możliwa jest precyzyjna iniekcja dwutlenku węgla w formie gazu. Co więcej, aparat ten reguluje temperaturę i ciśnienie gazu. To z kolei minimalizuje odczuwanie bólu czy dyskomfortu w trakcie zabiegu. Urządzenie do karboksyterapii jest wyposażone również w filtr, aby podawany dwutlenek węgla był wolny od zanieczyszczeń.
Czym charakteryzują się urządzenia do karboksyterapii?
Innowacyjne urządzenia do karboksyterapii wyróżniają się łatwością w obsłudze. Możemy obsługiwać sprzęt samodzielnie, ustawiając go na tryb manualny. W ten sposób dostosowujemy parametry według własnego uznania. Możemy również skorzystać z wielu programów, które oferuje ten sprzęt. Ponadto wyróżnia się ono przyjaznym interfejsem, co również wpływa na komfort użytkownika. Urządzenie do karboksyterapii MEDIKA PREMIUM jest wyposażone we wskaźnik ciśnienia poziomu butli, dzięki czemu zawsze wiesz, ile gazu Ci zostało. Ma dotykowy ekran oraz nowoczesny design, dzięki któremu urządzenie zyskuje prestiżu.
Jak przebiega zabieg karboksyterapii?
Aby świadczyć taką usługę, gabinet musi być certyfikowany i posiadać autoryzowany sprzęt. Oczywiście osoba wykonująca zabieg musi być przeszkolona. Podczas karboksyterapii dwutlenek węgla wstrzykiwany jest podskórnie lub śródskórnie. Następnie gaz ten toruje sobie drogę do okolicznych tkanek. Atomy tlenu z hemoglobiny zaczynają się uwalniać i przenosić do miejsca z dużą ilością CO2. Naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać, ale pełny efekt będzie widoczny dopiero po kilku takich seriach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana