Możliwości i zastosowania żurawi samozaładowczych
Nowoczesne i wytrzymałe żurawie samozaładowcze to jedne z podstawowych sprzętów, które są wykorzystywane podczas różnego rodzaju prac leśnych. Dzięki nim można w prosty, szybki oraz – co najważniejsze – bezpieczny sposób przeprowadzić między innymi wycinkę drzew. Żurawie z ruchomym ramieniem cechują się zatem wielofunkcyjnością oraz szerokimi możliwościami. Przedstawiamy najważniejsze z nich w artykule!
Gdzie stosowane są żurawie samozaładowcze?
Żurawie samozaładowcze to dźwignice montowane zazwyczaj na przyczepie lub podwoziu pojazdu, które znajdują szerokie zastosowanie w pracach leśnych. Sprawdzają się przede wszystkim w zestawach do zrywki drewna, w których zakres wchodzi również przyczepa (dzięki której można wygodnie transportować pozyskane kłody), a także ciągnik umożliwiający ich transport nawet po bardzo grząskim i śliskim terenie.
Ponadto żurawie samozaładowcze używane są podczas przenoszenia oraz załadunku dużych bal drewna. Urządzenia te doskonale nadają się do transportu nawet bardzo ciężkich i wielkogabarytowych kłód. Ich wykorzystanie w znacznym stopniu usprawnia więc podstawowe prace leśne i czyni je bezpieczniejszymi.
Możliwości żurawi samozaładowczych
Możliwości żurawi samozaładowczych, dzięki użyciu w nich hydraulicznych mechanizmów, są ogromne, dlatego ich wykorzystanie szybko wyparło inne, mniej efektywne metody. Urządzenia te są doskonale przystosowane do pracy w nawet bardzo trudnych warunkach oraz poradzą sobie z dużymi obciążeniami.
Żurawie z ruchomym ramieniem bez trudu przeniosą wyjątkowo ciężkie oraz wielkogabarytowe bale drewna, ponieważ są wyposażone w mocne chwytaki. Ponadto są one proste i intuicyjne w obsłudze, a także mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach, co jeszcze bardziej wpływa na ich szerokie możliwości.
Zalety wykorzystania żurawi samozaładowczych
Najważniejszą zaletą profesjonalnych żurawi samozaładowczych, które możesz znaleźć w ofercie renomowanych firm, takich jak Skogpol, jest przede wszystkim możliwość automatycznego przemieszczania ładunku do określonego miejsca. Dzięki temu nie musi być w tym celu angażowana siła ludzkich rąk, co czyni transport drewna znacznie prostszym i wygodniejszym.
Niemałe znaczenie ma też udźwig żurawi leśnych oraz bardzo duża wysokość, na jaką mogą sięgać, dzięki zastosowaniu w nich teleskopowego ramienia. Co istotne, urządzenia te mogą być wyposażane w rozmaity dodatkowy osprzęt służący np. do wycinki drewna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana