Na czym polega nawigacja HDD?
Techniki bezwykopowe są coraz chętniej stosowane w budownictwie oraz obsłudze sieci inżynieryjnych na całym świecie. Rozwiązanie to pozwala na ochronę infrastruktury oraz środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami prac ziemnych. Ma to szczególne znaczenie np. w przypadku nagłej awarii w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Wykorzystuje się tu nawigację HDD, dzięki której prace są precyzyjne i trwają krócej. Dowiedz się, na czym ona polega!
Cechy urządzeń do nawigacji HDD
Wiercenie bezwykopowe wymaga niezwykłej precyzji działań. Trzeba uwzględnić, że każda praca może być realizowana w różnych warunkach gruntowych oraz przy uwzględnieniu wielu przeszkód. W celu wyeliminowania ryzyka stosuje się nowoczesne urządzenia radiolokacyjne, które tworzą zaawansowane technicznie systemy namierzania.
Są one wyposażone w nowoczesne sondy promilowe i moduł, który umożliwia szybkie i dokładne wiercenie w wybranym miejscu. Dzięki temu operator wiertnicy kontroluje i mierzy pozycję sondy przy nieprzerwanej pracy. Na ekranie urządzenia radiolokacyjnego widoczne są wszystkie parametry, który pozwalają na wyjście żerdzią w zaplanowanym punkcie na wybranej głębokości. Maszyny te cechują się zróżnicowaną częstotliwością pracy i cenną funkcją wykrywania uzbrojenia podziemnego. Prosty w obsłudze i niezawodny sprzęt sprawdza się w zróżnicowanych, często trudnych warunkach terenowych.
Dlaczego warto zdecydować się na nawigację HDD?
Jak wskazują specjaliści firmy NODIGMARKET24, zaletą nawigacji HDD jest znaczny zasięg urządzeń. Sondy można stosować na głębokości nawet kilkudziesięciu metrów. Operator może bez komendy drugiego operatora trafić w zamierzony cel. Ważne jest również to, że parametry głębokości są podawane w czasie rzeczywistym i ciągłym podczas wykonywania wiercenia.
Praca operatora jest łatwiejsza dzięki kolorowemu wyświetlaczowi i menu w języku polskim. Niewątpliwą korzyścią jest wizualna oraz dźwiękowa sygnalizacja nagrzewania się sondy oraz ultradźwiękowy czujnik służący korekcji położenia wysokości. Na monitorze można również na bieżąco stworzyć wykres powykonawczy. Cenną funkcją jest możliwość zapisu tabel oraz wykresów, co umożliwia wygenerowanie raportu końcowego.
Wiele urządzeń zostało wyposażonych w podgrzewany wyświetlacz, który pozwala na sprawną pracę w warunkach wyjątkowo niskich temperatur. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że siła sygnału stosowanych urządzeń jest bardzo dobra. System jest wspomagany dedykowaną aplikacją na telefon, która działa niezależnie od systemu radiowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana