Pasztety wieprzowe o wyjątkowym smaku
Pasztet, który znamy w obecnej formie, przywędrował do nas z Francji. Potrawa ta od wieków gości na polskich stołach najczęściej podczas śniadań i kolacji. Tradycyjny pasztet wieprzowy nie może równać się z tym, który znajdziemy na sklepowej półce. Ten prawdziwy ma wyrazisty smak, kremową konsystencję no i zapach, który sprawia, że cieknie nam ślinka. Co sprawia, że pasztet wieprzowy smakuje tak dobrze? Dowiedz się, dlaczego warto regularnie go jeść.
Pasztety wieprzowe z mięsa wysokiej jakości
Prawdziwe pasztety nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi dostępnymi na pólkach sklepowych. Zawartość mięsa w takich produktach jest zazwyczaj bardzo mała. Natomiast prawdziwe pasztety wieprzowe od cenionych producentów takich jak Michna Food z Pelplina, powstają z najlepszego, świeżego i zdrowego mięsa. To właśnie dzięki temu są tak przepyszne. Ogromną rolę odgrywają też pozostałe składniki. Mowa tu o świeżych jajach od kur z wolnego wybiegu oraz polskich warzyw np. cebuli lub czosnku. Pasztet wieprzowy nie smakowałby tak dobrze gdyby nie oczywiście przyprawy. Najczęściej przyprawa się go solą, pieprzem, liściem laurowym, zielem angielskim, gałką muszkatołową lub kminkiem.
Pasztet – przekąska na każdą okazję
Pasztet wieprzowy to przekąska na każdą okazję. Doskonale sprawdza się przede wszystkim do kanapek. Najlepiej smakuje na świeżym pieczywie. Jest to zarówno pyszna opcja na śniadanie, jak i na kolację, ale nie tylko. Pasztet można podać również podczas domowego przyjęcia. Wystarczy lekko go przyozdobić, aby zachęcająco wyglądał na stole. Wysokiej jakości pasztety z prawdziwego mięsa nie psują się szybko i można trzymać je poza lodówką. Z tego względu są doskonałą przekąską w trakcie podróży. Możesz zabrać go ze sobą np. na biwak lub wyprawę.
Czy pasztet wieprzowy jest zdrowy?
Pasztet wieprzowy nie tylko świetnie smakuje, ale jest również pożywny, a więc doda Ci energii na resztę dnia. Warto wiedzieć, że ta potrawa dostarcza wielu składników odżywczych. Spożywając go regularnie, dostarczasz sobie takich witamin jak witamina C, A oraz witaminy z grupy B (1, 2, 3, 5, 6 i 9). Co więcej, to doskonałe źródło wapna, potasu, fosforu i magnezu. Pasztet powinien być stałym punktem w jadłospisie osób chorujących na anemię. To dlatego, że znajdziesz w nim sporo żelaza, którego anemikom brakuje. W pasztecie nie znajdziesz natomiast szkodliwych cukrów, a jego kaloryczność to jedynie ok. 300 kcal/100 g. Pamiętaj jednak, że pasztet jest potrawą tłustą. Jak po wszystko sięgaj po niego z umiarem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana