Różnice pomiędzy peelingiem chemicznym a mechanicznym
Peelingi to jeden z najlepszych sposobów na wygładzenie skóry oraz poprawę jej jędrności. Dzięki nim martwe komórki naszej skóry zostają zniszczone, co stymuluje proces regeneracji skóry. Zabiegi te nie tylko świetnie wpływają na ogólną kondycję skóry, ale mogą być też doskonałym wstępem do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednymi z najczęściej stosowanych są peelingi chemiczne oraz mechaniczne. Czym się różnią?
Peeling chemiczny a mechaniczny
Jeśli peeling jest dobrze dobrany do rodzaju skóry, może przynieść jej wiele korzyści. Złuszczanie martwego naskórka oraz dogłębne oczyszczanie są bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Regularny peeling pozwala utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji.
Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu zabiegów jest peeling chemiczny. Polega on na aplikacji odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Przy ich pomocy następuje kontrolowane złuszczanie naskórka. Intensywność złuszczania zależna jest od wybranej substancji, jej stężenia oraz czasu zabiegu. Najbardziej popularnymi substancjami wykorzystywanymi w tych zabiegach są kwasy. Peeling chemiczny świetnie sprawdza się u osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, ujędrnić ją oraz zmniejszyć widoczność zmarszczek i innych niedoskonałości.
Natomiast podczas peelingu mechanicznego, typu scrub, do złuszczania naskórka wykorzystuje się różnego rodzaju drobinki. Taki masaż poprawia ukrwienie skóry, sprawia, że staje się ona delikatna, sprężysta oraz aksamitna. Zabieg wygładza drobne blizny i zmarszczki oraz usprawnia przenikanie składników aktywnych innych kosmetyków. Do tego typu złuszczeń zalicza się także zabieg mikrodermabrazji.
Jak dobrać peeling odpowiednio do rodzaju skóry?
Wybór odpowiedniego peelingu zależy od wielu czynników, takich jak kondycja skóry oraz oczekiwania dotyczące efektów. Najlepszym rozwiązaniem jest zdać się na profesjonalną opinię kosmetologa, np. w Klinice Medycyny Estetycznej HALLMEDICA. Specjalista będzie w stanie także odpowiednio dobrać częstotliwość zabiegów.
Peelingi chemiczne będą doskonałą propozycją dla osób, które zmagają się z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi oraz przebarwieniami. Oprócz tego świetnie sprawdzi się do redukcji zmarszczek, zaskórników, plam soczewicowatych, łojotoku czy rozszerzonych porów. Niestety, peelingi chemiczne do użytku domowego na pewno nie dają tak spektakularnych efektów, jak profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Posiadają one bowiem niższe stężenia, a poza tym brak odpowiedniej wiedzy i przygotowania, często może mieć odwrotne do zamierzonych skutki.
Peelingi mechaniczne przeznaczone są z kolei dla skóry bez skłonności do podrażnień czy uczuleń. Przeciwskazaniem są także alergie skórne oraz silne zmiany trądzikowe. Na pewno dobrze sprawdzą się u właścicielek cery normalnej mieszanej i tłustej. W trakcie tego zabiegu dochodzi do mechanicznego tarcia, dlatego też nie jest on przeznaczony do każdego typu skóry.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana