Sposoby wykańczania sztachet metalowych
Sztachety metalowe nie bez powodu cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Ogrodzenia z nich wykonane łączą w sobie bowiem walory estetyczne z funkcją praktyczną oraz odpornością na wiele niekorzystnych czynników (atmosferycznych i nie tylko!). Ponadto sztachety metalowe oferują wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do swoich potrzeb. Odpowiadamy, jakie są sposoby ich wykańczania!
Podstawowe kolory
Przede wszystkim warto wiedzieć, że sztachety metalowe wykonywane są na indywidualne zamówienie, dzięki czemu można je w prosty sposób dostosować do konkretnych potrzeb, wymagań i preferencji. Co więcej, są one dostępne w kilku barwach do wyboru, w związku z czym będą idealnie współgrały z elewacją domu oraz wszelkimi pozostałymi elementami znajdującymi się na posesji. Producenci sztachet metalowych oferują swoje produkty w kolorze:
brązowym,
czarnym,
grafitowym,
perłowym,
białym.
Wszystkie z nich zakończone są ochronnymi zaślepkami z PCV w odpowiadającym danym sztachetom kolorach.
Wykończenie matowe lub z połyskiem
Poza kolorem niemałe znaczenie ma też sposób wykończenia sztachet metalowych. Wbrew pozorom detal ten może dużo zmienić w ostatecznym wyglądzie ogrodzenia oraz sprawić, że będzie ono jeszcze piękniej komponowało się z budynkiem, który otacza. Sztachety w większości z dostępnych barw występują w wykończeniu matowym lub z połyskiem.
Oba rodzaje bez trudu dopasujesz do stworzonej aranżacji – idealnie współgrają one zarówno z nowoczesną czy minimalistyczną, jak i bardziej klasyczną stylistyką. Za ich pomocą stworzysz więc ogrodzenie, które zachwyci Cię swoim wyglądem, a jednocześnie zapewni optymalny poziom prywatności.
Sztachety drewnopodobne
Coraz popularniejszym sposobem wykańczania sztachet metalowych jest również imitacja drewna. Modele z tej grupy różnią się między sobą kolorem oraz rodzajem usłojenia – dostępne są w barwie kasztana, złotego lub ciemnego dębu oraz brzozy. Sztachety metalowe drewnopodobne łączą więc w sobie walory wizualne naturalnego drewna oraz właściwości blachy.
Są jednocześnie niezwykle estetyczne i trwałe, a także wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto są odporne na korozję oraz – w odróżnieniu od modeli wykonanych z prawdziwego drewna – nie wymagają szczególnych zabiegów konserwacyjnych czy impregnacyjnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana