W jaki sposób działają nici liftingujące?
![W jaki sposób działają nici liftingujące? W jaki sposób działają nici liftingujące?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-183812-w-jaki-sposob-dzialaja-nici-liftingujace.jpg)
Nici liftingujące stanowią nowy trend medycyny estetycznej. Cieszy się on dość dużą popularnością, ze względu na korzyści, jakie ze sobą niesie. Jest to rozwiązanie mniej kosztowne i mniej inwazyjne niż lifting. Zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały, zawsze wykonywany przez lekarza. Rezultaty mogą utrzymać się nawet przez dwa lata. Sprawdź, jak działają nici liftingujące i jakich efektów można się spodziewać!
Charakterystyka i działanie nici liftingujących
Nici liftingujące są wykonywane z materiałów wchłanianych przez ludzki organizm. Mniej więcej po ośmiu miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu, ale ich efekt utrzymuje się nawet przez dwa lata. Są stosowane do podnoszenia skóry twarzy, głównie żuchwy, poprawienia linia brwi, policzków i czoła. Mogą być umieszczone na szyi oraz dekolcie. Ich zasadniczym zadaniem jest pobudzenie skóry do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny. Ponadto nici te mogą zostać użyte do zwężania pochwy.
Użycie nici liftingujących ma również zniwelować opadanie skóry, które jest efektem upływającego czasu. Co ważne, ich zastosowanie nie wymaga rozcinania powłok skórnych. Poza ogólnymi przeciwwskazaniami do zabiegów medycyny estetycznej, nie ma większych zastrzeżeń do ich zastosowania. Dzięki temu, że pomagają one uruchomić naturalne procesy regeneracyjne, skóra wygląda na jędrniejszą i młodszą.
Jak wskazuje specjalista medycyny estetycznej Piotr Romańczuk, w Stargardzie, odpowiedni ich rodzaj dobiera się do potrzeb oraz możliwości finansowych klienta.
Najdroższe są nici wykonane z polikaprolaktonu. Nieco tańszym rozwiązaniem są nici z kwasu glikolowego i mlekowego. Z kolei do produkcji najtańszych wykorzystuje się polidioksanon. Mogą być gładkie, z haczykami lub stożkami. W każdym przypadku, po indywidualnej konsultacji, lekarz podejmuje decyzję o długości nici.
Przebieg zabiegu założenia nici liftingujących
Zabieg wprowadzania nici liftingujących w tkankę podskórną trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Poprzedza go znieczulenie miejscowe na wybranym fragmencie skóry. Lekarz pojedynczo wprowadza owinięte wokół igły nici pod skórę i umieszcza je w miejscu docelowym. W ten sposób tworzą one swoiste rusztowanie, które ma zadanie wyrównać zmarszczki i bruzdy.
Po zabiegu warto przez około 3 tygodnie ograniczyć nadmierne poruszanie fragmentem twarzy, który został mu poddany. Zapobiegnie to przemieszczaniu się nici i deformacji mimiki. Warto również ograniczyć peeling i golenie tego miejsca, a także działania, które nagrzewają tkanki. Wysoka temperatura może bowiem sprawić, że nici stracą swoje właściwości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Viscardi Piotr Nzoz Praktyka Stomatologiczna
Lekarze - stomatolodzy woj. śląskie43-100 Tychy, Armii Krajowej 101a