Właściwości i zastosowania piankowych taśm akrylowych
Na rynku istnieje mnóstwo typów taśm – od foliowych, przez piankowe, po izolacyjne. Szczególnym rodzajem są taśmy piankowe akrylowe, które mają mnóstwo przeróżnych zastosowań. Ich wysoka wytrzymałość i zdolność do niwelowania niewielkich przestrzeni sprawiają, że można zastosować je w remontach, drobnych naprawach, montażu bezinwazyjnym oraz dekoracjach. Poniżej zestawiono najważniejsze cechy i zastosowanie tych taśm!
Jakie są właściwości piankowych taśm akrylowych?
Akryl użyty do produkcji taśm piankowych spełnia funkcję kleju. Dzięki niemu taśma ma bardzo dobrą przyczepność do szkła, metalu, drewna, czy tworzyw sztucznych. Może zostać umieszczona na gładkiej ścianie pokrytej farbą czy nierównych podłożach. Przedstawiciel firmy BERNAŚ udostępniającej zaawansowane materiały klejące wskazuje, że zastosowanie akrylu jako spoiwa wpływa na funkcjonalność taśmy w skrajnych warunkach temperaturowych. Poza tym niestraszne są im zmienne warunki środowiskowe – od wysokiego nasłonecznienia po wpływ oparów i paliw. Co bardzo istotne zastosowanie taśmy akrylowej w powszechnym użytku nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Oznacza to, że można używać takich taśm w pomieszczeniach użytkowanych przez wszystkich domowników.
Do czego stosuje się taśmy piankowe z akrylem?
Kluczowe znaczenie w funkcjonalności taśmy akrylowej ma zastosowanie pianki. Dla przykładu taśma dwustronna klejąca z Łodzi może zostać wykorzystana do trwałego zamocowania obrazów na ścianach, czy innych elementów wystroju wewnętrznego. Wiele z nich jest na tyle solidnych, że można przy ich pomocy montować panele podłogowe czy ścienne. Dwustronne taśmy piankowe znajdują zastosowanie również w instalacji luster i elementów ozdobnych w łazienkach ze względu na wysoką odporność na działanie wilgoci. Taśmy akrylowe z pianką bardzo dobrze sprawdzają się też do niwelowania nierówności danej powierzchni. Różne szerokości taśm (od 6 do 25 mm) sprawiają, że mogą być stosowane do mocowania drobnych elementów, jak również bardzo solidnych i ciężkich. To powoduje, że można ich używać nawet w motoryzacji, gdzie liczy się niezawodność i pewność uchwytu w różnych warunkach. Zanim coś przykleisz, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu powierzchni styku i jej odtłuszczeniu np. alkoholem izopropylowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana