Z jakich elementów składa się system alarmowy?
Zabezpieczenie mienia i ochrona osób stają się w świecie pełnym zagrożeń sprawą priorytetową. Pomagają w tym nowoczesne systemy alarmowe, które wykorzystają wyrafinowane czujki i technologie cyfrowe. Przeczytaj, jak skutecznie zabezpieczyć się przed włamaniami i próbami agresji oraz dowiedz się, z jakich elementów składa się system alarmowy.
Nowoczesne systemy alarmowe
Różne zagrożenia oraz konieczność ochrony mienia i osób zmuszają do stosowania rozbudowanych systemów alarmowych. Nie tylko wykrywają próby wtargnięcia do chronionego obszaru, ale także rozbudowane mogą być o wiele dodatkowych funkcji. Wykrywają pożary, sygnalizują ulatnianie się gazu lub wyciek wody. Najnowszej generacji systemy alarmowe doskonale wpisują się w filozofię domów inteligentnych. Jeśli chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim większe poczucie bezpieczeństwa i zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą lub aktami wandalizmu zainwestuj w nowoczesne systemy monitorowania. Jak można dowiedzieć się, odwiedzając witrynę internetową dostawcy systemów zabezpieczeń i automatyki przemysłowej EsDesign Electronic System z miejscowości Radlin w Wielkopolsce, systemy alarmowe SSWiN doskonale chronią domy oraz obiekty komercyjne – biura, sklepy, restauracje, magazyny itp.
Komponenty instalacji alarmowej
Systemy sygnalizacji włamania i napadu mogą być skonfigurowane w dowolny sposób, w zależności od typu obiektu oraz potencjalnych zagrożeń. Składają się z kilku podstawowych elementów. Sercem instalacji jest centrala alarmowa, której zadaniem jest sterowanie pracą systemu alarmowego. Podczas czuwania centrala alarmowa otrzymuje informacje z poszczególnych czujek i w razie konieczności sygnalizuje zagrożenie poprzez wszczęcie alarmu i wysłanie informacji do odpowiednich służb ratowniczych.
Czujki alarmowe i zasilanie awaryjne
Zadaniem czujek jest wykrywanie zagrożenia poprzez detekcję określonych parametrów fizycznych. Wyróżnia się czujki alarmowe:
pasywne podczerwieni,
aktywne bariery podczerwieni,
wibracyjne i inercyjne,
mikrofalowe,
ultradźwiękowe,
magnetyczne, czyli kontaktrony,
stłuczenia szkła,
dualne.
Ważnym elementem SSWiN jest zasilanie rezerwowe. W tym celu stosuje się bezobsługowe akumulatory kwasowo-ołowiowe, które zapewniają pracę alarmu w przypadku przerwy w zasilaniu zasadniczym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana