Charakterystyka i zastosowanie siatki cięto-ciągnionej
Siatka cięto-ciągniona jest bardzo chętnie wybierana przez wszystkie osoby, którym zależy na walorach estetycznych siatki. Dzięki możliwości zastosowania mniejszych lub większych otworów istnieje szansa na uzyskanie różnych właściwości siatki dotyczących trwałości i wytrzymałości, nawet w okresie bardzo długiego użytkowania. Dowiedz się, jak dokładnie wygląda siatka cięto-ciągniona oraz jakie są jej zastosowania.
Jak wygląda siatka cięto-ciągniona?
Płyty siatki cięto-ciągnionej wykonywane są z jednego elementu materiału. Najczęściej jest to blacha stalowa, miedziana lub aluminiowa. Można wybrać takie tworzywo, którego parametry najlepiej będą odpowiadały planowanemu zastosowaniu. Siatka cięto-ciągniona występuje w różnych kolorach, a wyciąć ją można w dowolny wzór lub ustalić określoną wielkość otworów. Powstaje dzięki jednoczesnemu naciąganiu i wycinaniu materiału. Można ją bardzo łatwo formować, przykładowo zaginając siatkę.
Zastosowania siatki cięto-ciągnionej
Siatkę stosuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz w celach dekoracyjnych. Jako element konstrukcji zewnętrznych może być wykorzystywana w ogrodzie lub przy budynkach. Możliwe jest wykonanie z niej ogrodzeń, ozdobnych ścianek w ogrodzie lub pergoli. Częstą praktyką jest także tworzenie z tego materiału, którym jest siatka elementów elewacji, które pełnią funkcje dekoracyjne.
Wewnątrz budynków stosuje się je do zabudowy grzejników, otworów wentylacyjnych, jako dekoracyjne ścianki wydzielające określone strefy w domu czy do wykonywania sufitów podwieszanych. Żeby siatka była zrobiona zgodnie z życzeniami przyszłych użytkowników, warto w zakresie produkcji zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się wytwarzaniem siatek. Przykładem takiej marki może być między innymi producent siatek metalowych Rozamet.
Siatka cięto-ciągniona w różnych zastosowaniach
Największą zaletą siatki cięto-ciągnionej jest mnogość jej zastosowań. Wykorzystywana jest nie tylko w budownictwie i ogrodnictwie, ale również w architekturze wnętrz czy przemyśle meblarskim. Siatka jest bardzo estetyczna i może występować w różnych wariantach, które umożliwiają dopasowanie jej do dowolnej przestrzeni. Ponieważ jest wykonywana z jednego kawałka materiału, nie wymaga zastosowania spoin, ani łączeń innego rodzaju. Podnosi to nie tylko jej walory estetyczne, ale także wytrzymałościowe. Jeśli siatka ma zostać położona na podłodze, można wykonać ją w taki sposób, by wykazywała również właściwości antypoślizgowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana