Grille dla biznesu. Przegląd rozwiązań
Grill to nie tylko kultowe urządzenie do pieczenia kiełbasek na imprezie w ogródku. W fachowych rękach może stać się one narzędziem do przygotowywanie wielu wyrafinowanych posiłków, zaś dla wielu firm – restauracji, hoteli, cateringów - niezbędnym elementem wyposażenia. Przedstawiamy szereg rozwiązań, jakie producenci grilli oferują swoim klientom biznesowym.
Grille na przyczepie
To rozwiązanie stworzone z myślą specjalne o firmach obsługujących duże eventy plenerowe, takie jak festiwale, festyny, pikniki rodzinne czy imprezy sportowe lub integracyjne. Grill z lawetą można łatwo transportować za pomocą dowolnego pojazdu wyposażonego w hak do przyczepy, a po przewiezieniu do punktu docelowego rozpocząć pracę od razu po ustawieniu urządzenia. Grille na lawetach charakteryzują się ogromną wydajnością, w ciągu godziny można przygotować na nich nawet kilka tysięcy porcji jedzenia. Wymaga to jednak obsługi złożonej z kilku osób.
Grille z funkcją wędzarni
To rozwiązanie cenione przez firmy, które chcą poszerzać swoją ofertę o wysokiej jakości produkty wędzone – między innymi różnego gatunku mięsa i ryby. Co bardzo ważne, dzięki liniowej konstrukcji komora wędzarnicza może by używana w tym samym czasie, co ruszt do grillowania. Wędzenia jednak jest procesem dłuższym i może trwać od jednej do kilku godzin.
Szeroki wybór grilli na lawecie oraz profesjonalnych grillo-wędzarni znajdziemy w ofercie firmy Smoker.
Jak skonstruowane są grille dla biznesu?
Grille dla firm gastronomicznych to urządzenia znacznie różnią się pod względem jakości wykonania od typowych grilli ogrodowych. Do ich produkcji stosuje się wyłącznie wysokiej jakości materiały, spełniające odpowiednie warunki co do wytrzymałości, odporności na trudne warunki, a także właściwości termicznych. Jednym z takim materiałów jest blacha kotłowa, wykorzystywana do budowy korpusu urządzenia. Jej cechą charakterystyczną jest to, że akumuluje ciepło jak cegła szamotowa. Dzięki temu nawet przy trudnych warunkach oraz po wygaszeniu żaru w palenisku, proces grillowania może zachodzić bez zmian. Kolejną ważną kwestią jest liniowa konstrukcja podzielona na oddzielne komory, połączone jedynie za pomocą ruchomych szybrów. Takie rozwiązanie pozwala na zdecydowanie łatwiejszą kontrolę temperatury w komorze z rusztem i kominie wędzarniczym, a także znacznie ogranicza przenikanie zanieczyszczeń z paleniska do jedzenia. Również pozostałe elementy grilla powinny być wykonanie z odpowiednich tworzyw – przykładowo ruszt wykonuje się ze stali nierdzewnej, która jest odporna na agresywne środowisko pracy (temperatura, dym, tłuszcz) i łatwa w utrzymaniu w czystości. Wszystkie te warunki spełniają grille marki Smoker, którą doceniają profesjonaliści w Polsce i na świecie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana