Outsourcing w zakresie budowy i serwisu maszyn. Kiedy warto z niego skorzystać?
Projektowanie linii montażowych, maszyn, urządzeń i wyposażenia, a także wdrażanie automatyki przemysłowej wymaga wieloletniego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Do utrzymywania sprawności parku maszynowego, koniecznej do skutecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa niezbędne są również wysokie kompetencje. W jaki sposób zapewnić prawidłowe działanie maszyn i ich regularny serwis? Przeczytaj i przekonaj się, że najlepszym rozwianiem jest outsourcing tych procesów.
Budowa i serwis linii produkcyjnych i maszyn
Linie produkcyjne to połączone ze sobą stanowiska i maszyny niezbędne do produkcji seryjnej i masowej. Składają się one na logiczny ciąg technologiczny umożliwiający sprawny montaż poszczególnych części składowych. Projektowanie linii technologicznych z wykorzystaniem elementów automatyki przemysłowej jest działaniem wieloetapowym i wymagającym doskonałej wiedzy technicznej oraz znajomości procesów technologicznych. Natomiast koniecznym elementem dbałości o właściwe funkcjonowanie urządzeń, maszyn i linii produkcyjnych jest ich stały nadzór techniczny oraz regularne serwisy.
„Utrzymywanie sprawności parku maszynowego – wyjaśnia ekspert firmy GM Automatyka, która zajmuje się projektowaniem i budową maszyn i linii technologicznych – jest koniecznością gwarantującą prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego. Urządzenia powinny być pod stałą kontrolą specjalistów i regularnie serwisowane. Jakiekolwiek zaniedbania mogą skutkować przestojami linii produkcyjnych i powodować duże starty przedsiębiorstwa. Nasza firma zajmuje się diagnostyką linii produkcyjnych oraz maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak taśmociągi, stoły transportowe, szafy sterownicze, wentylatory i wielu innych. Do analiz wykorzystujemy między innymi nowoczesną technikę Cardboard Engineering”.
Czy outsourcing jest wygodną formą współpracy?
Współpraca przedsiębiorstw z zewnętrznymi firmami jest rozwiązaniem coraz bardziej powszechnym. Pozwala to na dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań projektowych bez konieczności zatrudniania własnego zespołu inżynierów i konstruktorów. Firmy zewnętrzne zapewniają przedsiębiorstwom obsługę w wymiarze określonym w umowie. Oferują one usługę outsourcingu całkowitego, polegającą na stałym utrzymaniu ruchu urządzeń produkcyjnych oraz linii montażowych. Drugą formą współpracy jest outsourcing częściowy, który przewiduje zaangażowanie firmy zewnętrznej jednie podczas usuwania powstałej awarii. Outsourcingu jest także rozwiązaniem dla firm, którym brakuje zasobów do realizacji konkretnego przedsięwzięcia projektowego i konstrukcyjnego.
Kiedy warto korzystać z outsourcingu?
Outsourcing jest wygodną formą współpracy podczas planowania rozbudowy i modernizacji linii produkcyjnej lub maszyn i urządzeń przemysłowych. Modernizacja parku maszynowego przez zewnętrzną firmę pozwala na ograniczenia przerw produkcyjnych oraz unikanie kosztownych awarii. Najczęściej zlecanymi usługami są:
- automatyzacja linii produkcyjnych,
- integracja robotów z liniami produkcyjnymi,
- projektowanie i budowa maszyn,
- uruchomienie uszkodzonych maszyn,
- wymiana starego oprogramowania na nowe,
- projektowanie szaf sterowniczych, pulpitów i instalacji elektrycznych,
- naprawa automatyki,
- instalacja nowego algorytmu sterowania,
- oprogramowanie paneli operatorskich,
- oraz wiele innych czynności.
Renomowane firmy zajmujące się outsourcingiem zapewniają także pełen serwis maszyn produkcyjnych oraz serwis linii montażowych. Jest to wygodne i korzystne dla zleceniodawcy. Nie obciąża stanu kadrowego firmy i gwarantuje wysoki poziom usług.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana