Jaka jest różnica między implantem zębowym a koroną?
Dzięki dynamicznemu rozwojowi techniki i medycyny osoby, które straciły ząb, nie muszą się godzić z taką sytuacją. Mają możliwość uzupełnienia ubytków, dzięki czemu mogą poprawić swój wygląd oraz samopoczucie. Wdrożenie odpowiedniego leczenia jest ważne, pozwala bowiem na uniknięcie poważnych konsekwencji stomatologicznych. Warto rozważyć przede wszystkim założenie korony lub implantu zębowego. Dowiedz się, czym się cechują te dwie metody!
Implanty jako nowoczesna metoda uzupełnienia ubytków zębowych
W przypadku utraty zęba, z uwagi na poważne konsekwencje, powinno się wdrożyć niezwłoczne leczenie. Jedną z popularnych metod jest wstawienie implantu zębowego. To sposób na estetyczną i trwałą rekonstrukcję, opartą na nowoczesnych rozwiązaniach. Co ważne, implant jest trwalszy i bardziej dyskretny niż proteza.
W trakcie zabiegu wszczepiania stomatolog wkręca w kość tytanową śrubę, która w czasie około 3 – 6 miesięcy zrasta się z nią na stałe. Gdy błona śluzowa się zagoi, można przystąpić do odbudowy protetycznej. Jak wskazują specjaliści Centrum Stomatologii Aria-Dent, obecnie na rynku znajduje się wiele produktów protetycznych, które można dopasować indywidualnie do oczekiwań estetycznych pacjentów. Sam zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu i pod mikroskopem. Dzięki temu lekarz może go przeprowadzić w bardzo precyzyjny sposób.
Odbudowa zęba za pomocą korony
Popularnym sposobem na odbudowę ubytków w uzębieniu są korony ceramiczne na metalu i złocie, a także na tlenku cyrkonu. Obudowy takie są bardzo zbliżone do naturalnych struktur zęba pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Są one konstrukcjami, które mogą w pełni przywrócić naturalny rozkład sił zębów. Co istotne, obejmują uszkodzony ząb z każdej strony i są dobrze tolerowane przez organizm. Ważną ich cechą jest to, że bakterie osadzają się na nich wolniej, a same korony ścierają się w podobnym czasie do ścierania się naturalnego szkliwa.
Korony są wytrzymałym, doskonałym sposobem na uzupełnienie pojedynczych ubytków, mogą być również stosowane w przypadku większych braków. Są one mocowane na stałe, na ogół na zniszczonych, odpowiednio przygotowanych zębach własnych pacjenta. Możliwe jest idealne dopasowanie do ich naturalnego koloru uzębienia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana